hero

Forrás:

MTI
Becsült olvasási idő: 2 perc
500 fővel bővíti munkavállalói létszámát a Sanofi Budapesten

Ötszáz új munkahelyet hoz létre a Sanofi francia gyógyszeripari cég budapesti szolgáltatóközpontjának bővítésére, jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön Budapesten.

A minisztérium közleménye szerint a tárcavezető a Sanofi kibővített globális szolgáltatóközpontjának átadásán rámutatott, hogy a francia gyógyszeripari vállalat megduplázta a létesítmény méretét, aminek a nyomán az év végéig ötszáz újabb munkahely jön létre, a munkavállalók létszáma így eléri a 2200 főt.

Örömtelinek nevezte, hogy a budapesti központnak komoly szerepe lesz a pénzügyi, az ügyfélszolgálati és a humánerőforrás-menedzsmenthez kapcsolódó kérdések mellett immáron a klinikai vizsgálatokhoz és a folyamat automatizáláshoz kapcsolódó, valamint az adatelemzési munkákban is.

Beszédében kiemelte, hogy az utóbbi időszakban Magyarország Európa egyik fő termelési központjává vált, viszont eljött az ideje a gazdaság dimenzióváltásának is, a kormány ezért célul tűzte ki a magasabb hozzáadott értékű beruházások ösztönzését, a magas képzettséget igénylő munkahelyek létrehozását.

Szavai szerint ilyen munkahelyeket legnagyobb mennyiségben a szolgáltatóközpontok hoznak létre, így nagy siker, hogy folyamatosan nő ezek száma hazánkban.

"Ez jórészt köszönhető annak, hogy a Magyarországon már termelést folytató vállalatok a szolgáltatási funkcióikat is idehozzák, építve a pozitív tapasztalatra, amelyet a gyártási tevékenység során szereztek", fogalmazott. Majd tudatta, hogy az elmúlt tíz évben az állam 116 ilyen beruházáshoz nyújtott támogatást 20 milliárd forint értékben, amelyek több mint 22 ezer új munkahelyet teremtettek. Illetve üdvözölte, hogy a szolgáltatóközpontokba telepített feladatok komplexitása, színvonala is egyre magasabb. "Egyre sokrétűbb, egyre magasabb szintű képzettséget igénylő munkákat végeznek azok a 80 százalékban felsőfokú végzettséggel rendelkező munkavállalók, akiknek az átlagéletkora 34,5 év. És 75-85 százalék között magyar állampolgárokról beszélünk" , szögezte le, s hozzátette, hogy ezeknek a szolgáltatóközpontoknak a negyede már vidéki városokban működik.

Ötszáz fővel bővíti munkavállalói létszámát a Sanofi Budapesten

Budapest, 2025. október 9. Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter (b2), Joó István, a Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA, Hungarian Investment Promotion Agency) vezérigazgatója (b), Madeleine Roach, a Sanofi üzleti műveletekért felelős alelnöke (j2) és Ahmed Ismail, a Sanofi Budapesten működő globális szolgáltatóközpont vezetője (j) átvágja a nemzeti színű szalagot a Sanofi francia gyógyszeripari cég kibővített globális szolgáltatóközpontjának átadásán Budapesten, a Váci Greens Irodaházban 2025. október 9-én. Ötszáz új munkahelyet hoz létre a Sanofi fővárosi szolgáltatóközpontjának bővítése. MTI/Máthé Zoltán

Szijjártó Péter kifejtette, hogy Magyarország és Franciaország együttműködése mindig is a kölcsönös tiszteletre alapult, a francia vállalatok ráadásul az ötödik legnagyobb beruházói közösséget alkotják hazánkban, s a kormány az elmúlt tíz évben hatvan francia cég beruházását támogatta, amelyek összesen körülbelül 430 milliárd forintos értéket képviseltek.

Kvízek
Kiemelt rovataink