Lóránd Sándor 1952 óta leltározó patikusként dolgozott Bács-Kiskun megyében. Megismerte a gyógyszerészi munka régi eszközeit, gyógyszerésztörténeti kutatóvá vált, nevéhez fűződik a patikamúzeum gyűjteménye – idézi fel alakját a lap. A hétfői konferencia résztvevői az előadások után megtekintik a az Orvos- és Gyógyszerészettörténeti Gyűjtemény állandó kiállítását, majd a Köztemetőben megkoszorúzzák Lóránd Nándor sírját – olvasható a baon.hu-n.
Becsült olvasási idő: 0 perc
Gyógyszerésztörténeti kutatóra emlékeznek
Lóránd Sándor születésének 100. évfordulója alkalmából gyógyszerésztörténeti konferenciát és fotókiállítást rendeznek Kecskeméten, a Cifrapalotában – írja a BAON.
