Becsült olvasási idő: 0 perc
Gyógyszerészek világnapja: szelfi- és rajzpályázat

Az elmúlt évhez hasonlóan, az idén is szeptember 25-én ünnepeljük a „Gyógyszerészek Világnapját”, közli a Magyar Gyógyszerésztudományi Társaság honlapja.

Ebben az évben a „Gyógyszerésze gondoskodik Önről” mottóval mutatják be a gyógyszerészi hivatás szakmaiságát, emberközeliségét és elkötelezettségét a család egészségének megőrzése és szükség esetén a betegségek mielőbbi gyógyítása területén, az egészségügyben dolgozó társszakmákkal együttműködésben, írja az MGYT honlapja.

A világnaphoz kapcsolódóan a betegeket/patikai vásárlóközönséget pályázatokkal kívánják megszólítani: a legfiatalabb korosztály számára rajzpályázatot, míg a fiatalok és felnőttek számára szelfipályázatot hirdettek meg.

Megyénként a három legjobbnak ítélt rajz/festmény (korosztályonként), illetve szelfi készítője díszoklevélben részesül. Kategóriánként az országos legjobb tíz helyezett alkotást ezen felül díjazzák, és megjelentetik online felületeken is. 

További részletek az MGYT honlapján

Kvízek
Kiemelt rovataink