A Gyógyszer-nagykereskedők Országos Szövetsége és a Magyar Gyógyszerészi Kamara elnökei levélben fordultak a gazdasági miniszterhez, miután megismerték az iparűzési adó számításának tervezett változását.
Kalkulációjuk szerint a változás mintegy kétmilliárd forintot vonna ki az ágazatból, s egyes patikáknál a korábbi adóteher megháromszorozódását is okozhatja. Különös következménye, hogy egyes nagyértékű gyógyszereknél a rögzített árrés még a forgalmazásuk után befizetendő adót sem fedezné, így a módosítás már a betegeket is sújtaná.
A levelet a Gyógyszer-nagykereskedők Szövetségének honlapja közli.
