A megállapodást Belarusz budapesti nagykövetségén írták alá. A követség közleménye szerint a magyar társaság belarusz gyártmányú gyógyszereket regisztrálna és árulna Magyarországon, és más országokban. A forgalmazni tervezett gyógyszerek között van rákgyógyszer és citokinvihar kezelésére alkalmas szer is – számol be a Magyar Narancs.
A Nativita elsősorban súlyos betegségek kezelésére fejleszt gyógyszereket, és az egyik legnagyobb fehérorosz gyógyszercég.
