Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a sajtótájékoztatón megemlítette, hogy az orvosi műszereket gyártó Sanatmetal működési és kereskedelmi engedély birtokában 4 millió eurós beruházással hozott létre üzemet Oroszországban.
Az orosz egészségügyi miniszter, Veronyika Szkvorcova a sajtótájékoztatón Moszkva kiemelt közép-európai partnerének nevezte Magyarországot. Elmondta, hogy az orosz-magyar külkereskedelem az utóbbi csaknem 2 év 30 százalékos bővülést követően elérte a 7 milliárd dollárt, és jelentősen bővülést értek el a beruházások is.
Az orosz miniszter jelezte, hogy a kormányközi egyeztetések kiterjednek a szociális kérdésekre is, így a felek szerződést kötnek egyebek között a másik országban dolgozó állampolgáraik ellátásáról. Szerinte a magyar-orosz együttműködésnek még számos kihívásra kell megoldást találnia, ezért továbbra is kiterjedt és fejlődő kapcsolatra számít a két ország között.

