Csaknem 1500 gyógyszer hiánycikk az országban az Országos Gyógyszerészeti Intézet adatbázisa szerint. A Hálózatban Működő Gyógyszertárak Szövetségének szakmai igazgatója szerint ennél több hiányozhat a valóságban. Egy patikus azt mondja, főként az antibiotikumokból és vérnyomáscsökkentőkből fordul elő hiány. A minisztérium szerint mindez nem okoz problémát a betegellátásban – hangzott el az RTL HÍradójában.
Becsült olvasási idő: 0 perc
A tárca szerint nincs fennakadás a gyógyszerellátásban
Az RTL Híradója által megkérdezett patikus azt mondja, főként az antibiotikumokból és vérnyomáscsökkentőkből fordul elő hiány a gyógyszertárakban.
